To jedno z najczęściej zadawanych pytań, oto kilka sugestii:

1) Znajdź cel w gotowaniu – może to być na przykład nauczenie się przygotowywania zdrowych, domowych posiłków lub nauczenie się gotować danie, które każdy z Was uwielbia. Warto zrobić przepiśnik, w którym zapiszesz ulubione dania z podróży, bądż wypadów na miasto i od tego zaczniesz.

2) Podziel się swoją pasją – jeśli sama lubisz gotować i czerpiesz z tego przyjemność, pokaż swoim bliskim, jakie korzyści z tego płyną i jakie wspaniałe potrawy można przygotować dla nich. Zapach z kuchni przyciagnie rówież sąsiadów.

3) Motywuj się przez pochwały – doceniaj swoje wysiłki i postępy, chwal się za udane dania, a nawet krytykę formułuj w taki sposób, aby była dla Ciebie budująca.

4) Daj  sobie wolną rękę – pozwól sobie na kreatywność, ciekawość i odkrywczość w kuchni.  Stawając przy blacie kuchennym, pomyśl co chciałabyś przygotować, abyś czuła się swobodnie i miała poczucie kontroli nad swoim rozwojem w kuchni.

5) Wybierz się na  warsztaty kulinarne – uczestnictwo w warsztatach kulinarnej może być świetną motywacją, ponieważ pozwala na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności, a także pozwala poznać nowych ludzi i podzielić się swoimi doświadczeniami. Już coraz więcej osób zbtanży gastro dzieli się swoimi umiejętnościami, dlatego warto skorzystać z takich możliwości bo poczujesz się bardziej pewna Siebie.

6) Wspólnie z przyciaciółką poszukajacie inspiracji – podzielcie się ze sobą swoimi ulubionymi przepisami i pomysłami na dania, a także eksperymentujcie z nowymi smakami i kuchniami.

7) Pamiętaj o pozytywnym nastawieniu – stwórz przyjazną atmosferę, która sprzyja eksperymentowaniu i niepudłkowaniu w kuchni, przecież i tak jednym z najważniejszych czynników jest zabawa i radość z przygotowywania jedzenia. A czy kolejne nieudane ciasto wyląduje przez okno, to przecież nic się nie dzieje.

8) Działaj i nieprzejmuj się tym, co inni pomyślą, tylko zaproś innych zapachem do Twojego mieszkania.

Ściskam, Justyna