Oto kilka rad na początek:

1) Jedz zróżnicowane posiłki, które zawierają warzywa, pełnoziarniste produkty zbożowe, białka (np. mięso, ryby, jajka, rośliny strączkowe) i zdrowe tłuszcze (np. orzechy, nasiona, awokado, oliwa z oliwek).

2) Unikaj jedzenia przetworzonego, przekąsek słonych i słodkich, są Ci nie potrzebne aby zdrowo się żywić. Kup lepiej jabłko! 

3) Pij 7-8 szklanek dziennie wody i unikaj napojów słodzonych, które zawierają dużo cukru. Woda jest najlepszym wyborem napoju, ale możesz też pić herbaty ziołowe.

4) Jedz posiłki w spokojnej atmosferze i staraj się unikać pośpiechu i połykania jedzenia na stojąco. Zaplanuj godzinę posiłku i siadaj za stołem. 

5)  Jedz regularnie w ciągu dnia, aby uniknąć przedłużonego okresu głodu, który może prowadzić do przesadnego objadania się.

6)  Przygotowuj posiłki w domu, bo w taki sposób w oszczędny i zrównoważony spoósb zadbasz o stałość. 

7) Robiąć zakupy w sklepie CZYTAJ etykiety żywności, aby dowiedzieć się, co zawierają produkty, które kupujesz.

8) Zadbaj  regularny ruch i odpoczynek które są równie ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. 

9) Pamiętaj, że najważniejsze to dobre i pożywne myśli o Sobie. Myśląc dobrze o sobie budujesz zdrowie fizyczne i psychiczne twojego organizmu. 

10) Oddech, techniki oddechania, techniki relaksacyjne pomogą Ci złapać równowagę, aby stres nie zdominował Twojego życia.